POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Solina działki sprzedaż w Bieszczadach, cena

Numer identyfikacyjny: 929


Rodzaj: Pod inwestycje,
Dojazd: asfalt,

Opis:
Działki w Bieszczadach na sprzedaż atrakcyjna cena zapraszamy na stronę:
 
Malownicza działka w BIESZCZADACH
Okolice SOLINY
Wieś letniskowa nad potokiem Daszówka uchodzącym do wschodniej części Jeziora Solińskiego (ok. 200 mieszkańców.). Autobusy do Ustrzyk Dolnych (5). Kilka ośrodków wypoczynkowych, przystani i pól namiotowych nad zatoką jeziora, sezonowa gastronomia, kąpielisko, kościół filialny. Teleśnicę lokowano na prawie wołoskim w dobrach Kmitów. Istniała już w 1526 r., określana w dokumentach jako "Theleschnycza Maior", i miała własną cerkiew. W marcu 1919 r., podczas wojny polsko-ukraińskiej, do Teleśnicy przybył oddział ukraiński Konstantego Kotysa, syna księdza z Teleśnicy Sannej. przygotowujący się do ataku na Ustrzyki Dolne. Polacy uprzedzili te zamiary, uderzając nocą na Teleśnicę i rozbijając swych przeciwników. W 1921 r. wieś liczyła 105 domów i 685 mieszkańców (469 grek., 192 rzym., 24 mojż.). Działały dwa młyny wodne i tartak. W latach 1945-51 miejscowość pozostawała w granicach ZSRR. Drewnianą cerkiew z 1826 r. rozebrano w 1956 r. Dwa lata później w ramach repatriacji do wsi wróciło kilkanaście polskich rodzin. Przez górną część wsi przebiega szlak znakowany z Ustrzyk Dolnych do Polany. W sezonie letnim i zimowym co roku organizowane są warsztaty i plenery malarskie z udziałem, znanych artystów i wykładowców. 
Teleśnica Oszwarowa to alternatywa dla często zatłoczonego w sezonie Polańczyka czy też Soliny.
 
 
Pośrednik Odpowiedzialny Licencja Nr 2115

Kupno działki budowlanej

 

Decydując się na kupno działki budowlanej należy wziąć pod uwagę wiele praktycznych aspektów. Sugerując się jedynie dogodną lokalizacją, wielkością czy lokalnym urokiem możemy popełnić błąd, który będzie nas kosztował majątek lub zniweczy dotychczasowe plany budowlane.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze działki:
Lokalizacja
Przeciętny zjadacz chleba marzy o „domu nad jeziorem lub pod lasem w odległości 5 minut od centrum i wielkomiejskich rozrywek” (piękne, aczkolwiek niemożliwe). Cena działek budowlanych w Polsce normalizuje się zgodnie z europejskim trendem: w centrum miasta osiągają maksimum wartości, a promieniście, coraz dalej od niego wartość spada. Na wahania wpływa też cała masa innych aspektów, o których będzie mowa w dalszej części opracowania.
Dojazd
Dotyczy każdej lokalizacji działki, zarówno w mieście jak i poza nim. Dla komfortu własnego i bliskich dobrze mieć dogodne połączenie nie tylko osobowe, ale i transportu publicznego.

Uzbrojenie
Przede wszystkim prąd i woda. Nie dajmy się skusić na wspaniałe, wielkie działki z dala od cywilizacji, bez szans na podłączenie mediów. Warto też zapoznać się z mapami zasadniczymi. Znajdują się na nich przebiegi linii wysokiego napięcia. Przepisy restrykcyjnie wymagają zachowanie odpowiednich odległości od ich osi w zależności od napięcia.

Sąsiedztwo i warunki zabudowy
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) pokazują jak w szklanej kuli co jest i będzie na danym obszarze- nawet jeśli dotąd wygląda całkiem dziewiczo. Urzędy mają obowiązek udostępnienia owych informacji każdemu zainteresowanemu (o ile takie opracowanie jest sporządzone). Plany uchwalone przed 1 stycznia 1995 r. są już nieaktualne! Podczas gdy MPZP nie jest opracowany, często decyzje o zagospodarowaniu sporządza się na podstawie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.
Z dokumentów tych można wyczytać: dlaczego dotychczas doskonała dla nas działka jest podejrzanie tania? Może na przykład graniczyć z projektowaną drogą szybkiego ruchu lub z terenem na którym będzie prowadzona uciążliwa działalność.
Poza przeznaczeniem terenu część tekstowa MPZP posiada opis warunków jakie musi spełnić zabudowa dla poszczególnych obszarów zagospodarowania. Według tych wytycznych należałoby dobrać odpowiedni projekt domu, który spełni wszystkie wymagane kryteria. Czasem działka na którą się zdecydujemy nie ma przeznaczenia budowlanego, ale spełnia warunki, które pozwalają na zmianę jej statusu. Wówczas bez istniejącego planu zagospodarowania można wnioskować o decyzję o warunkach zabudowy.

Podstawowe warunki zabudowy, które działka musi spełniać to:
- dostęp do drogi publicznej
- przynajmniej jedna działka przy tej samej drodze musi być zabudowana
- podłączenie do wody i prądu
- nie może mieć praznaczenia rolnegoZgodność parametrów oferty sprzedaży
Dzięki mapkom geodezyjnym możemy sprawdzić, czy wymiar i lokalizacja działki jest zgodna z przedstawioną ofertą. Mapki geodezyjne można zamówić za określoną opłatą w siedzibie starostwa. Wśród cennych informacji na mapce powinny się znaleźć: położenie, powierzchnia, granice działki, klasa bonitacyjna gruntu, wartość nieruchomości, dane dotychczasowych właścicieli.

Księga wieczysta gruntu
W księgach wieczystych gruntu znajdują się informacje na temat położenia, adresu, statusu zabudowy, numeru obrębu ewidencyjnego i działki ewidencyjnej, przebiegu drogi i praw do niej, szczegółowe informacje o właścicielu lub właścicielach (w razie sprzedaży wszyscy muszą podpisać zgodę). Odpis z księgi wieczystej może wziąć każdy z Wydziału Ksiąg Wieczystych w Sądzie Rejonowym. Bardzo istotną informacją jest hipoteka- działka może być tania, bo jest obciążona hipotecznie.

Jak widać kupno działki to kropla w morzu czynności, których trzeba się podjąć chcąc wybudować wymarzony dom.
Kupno dobrej działki, która spełnia najważniejsze warunki to niemal gwarancja sukcesu dalszych postępowań w związku z budową.

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt