POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Bieszczady działki broker rzeszów, okolice Solina

Numer identyfikacyjny: 777


Dojazd: asfalt,

Opis:

Malownicza działka w BIESZCZADACH,
Okolice SOLINY.

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło księgi wieczyste do wglądu przez internet. Zapotrzebowanie na usługę jest ogromne, o czym świadczą statystyki odwiedzin na stronie. W pierwszym dniu liczba użytkowników przeglądarki przekroczyła 100 000.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko ze względu na innowację i udogodnienie dla społeczeństwa. Bezpłatny, publiczny wgląd w ponad 12 mln ksiąg wieczystych, w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych, zwiększa bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami.

Dostęp do księgi wieczystej przez internet możliwy jest za pośrednictwem strony głównej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl, gdzie znajduje się link do Modułu Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych albo pod adresem: ekw.ms.gov.pl.
W zakładce Rejestry i ewidencje, Nowa Księga Wieczysta, należy wprowadzić pełny numer KW.

Dotychczas przeglądanie ksiąg wieczystych było możliwe tylko w sądzie, w wydziale ksiąg wieczystych. Ulgę odczuli pracownicy sądów i petenci.

Księgę wieczystą można przeglądnąć wszędzie gdzie zajdzie taka potrzeba i jest dostęp do internetu: siedząc wygodnie w domu, w biurze nieruchomości lub u notariusza podczas finalizacji kupna mieszkania, domu czy działki. Budowa elektronicznej administracji zapewni szybki dostęp do informacji, ułatwi proces inwestycyjny, oszczędzi czas oraz pieniądze pod względem proceduralnym i organizacyjnym.


Wieś letniskowa nad potokiem Daszówka uchodzącym do wschodniej części Jeziora Solińskiego (ok. 200 mieszkańców.). Autobusy do Ustrzyk Dolnych (5). Kilka ośrodków wypoczynkowych, przystani i pól namiotowych nad zatoką jeziora, sezonowa gastronomia, kąpielisko, kościół filialny. Teleśnicę lokowano na prawie wołoskim w dobrach Kmitów. Istniała już w 1526 r., określana w dokumentach jako "Theleschnycza Maior", i miała własną cerkiew. W marcu 1919 r., podczas wojny polsko-ukraińskiej, do Teleśnicy przybył oddział ukraiński Konstantego Kotysa, syna księdza z Teleśnicy Sannej. przygotowujący się do ataku na Ustrzyki Dolne. Polacy uprzedzili te zamiary, uderzając nocą na Teleśnicę i rozbijając swych przeciwników. W 1921 r. wieś liczyła 105 domów i 685 mieszkańców (469 grek., 192 rzym., 24 mojż.). Działały dwa młyny wodne i tartak. W latach 1945-51 miejscowość pozostawała w granicach ZSRR. Drewnianą cerkiew z 1826 r. rozebrano w 1956 r. Dwa lata później w ramach repatriacji do wsi wróciło kilkanaście polskich rodzin. Przez górną część wsi przebiega szlak znakowany z Ustrzyk Dolnych do Polany. W sezonie letnim i zimowym co roku organizowane są warsztaty i plenery malarskie z udziałem, znanych artystów i wykładowców.
Teleśnica Oszwarowa to alternatywa dla często zatłoczonego w sezonie Polańczyka czy też Soliny.

 

 

BROKER Nieruchomości
35-064 Rzeszów ul. Targowa 2a
Tel.17 852 47 67 / kom. 601 538 400
biuro@broker.rzeszow.pl
www.broker.rzeszow.pl
Pośrednik Odpowiedzialny Licencja Nr 2115

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt