POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

działki w Bieszczadach nad Sanem Łukawica 30 ar,

Numer identyfikacyjny: 1732Opis:

Działka inwestycyjna Bieszczady, 3 km od Leska

W naszej ofercie przedstawiamy Państwu piękną działkę widokową pod inwestycje położoną w sąsiedztwie Sanu w miejscowości Łukawica.

Działka o powierzchni 30 arów położona jest na wysokim brzegu Sanu, nie jest to teren zalewowy, w sąsiedztwie działki posadowione są dwa domy jednorodzinne.

Cena 200 tys. zł
 

Działka interesująca pod względem inwestycyjnym, idealnie nadaje się pod budowę domku letniskowego na wakacyjne wypady i nie tylko. 


Bieszczadzki krajobraz jest bardzo specyficzny i zróżnicowany, posiada wiele charakterystycznych elementów, które sprawiają, że ma swój urok i jest tak niepowtarzalny .Przepiękne drewniane cerkwie, ruiny zamków i wsi, małe cmentarze, o których dziś już nikt nie pamięta – to wszystko składa się na bieszczadzki krajobraz. Tworzą go także małe przydrożne kapliczki, zachwycające swoją prostotą wykonania oraz pochylone krzyże, które spotkać można na wielu bieszczadzkich szlakach. Stanowią one wyjątkowe elementy krajobrazu, bez którego Bieszczady raczej nie mogłyby istnieć. Są także śladem wyjątkowej przeszłości, która miała tu miejsce przed wieloma laty. Mieszkały tu pokolenia Łemków oraz Bojków, po których pozostało wiele cennych pamiątek. Oczywiście pięknym elementem regionu Bieszczad są także połoniny, lasy oraz szczyty, bez których Bieszczady nie mogłyby istnieć.
 

Kontakt bezpośredni:

Krzysztof Ogonowski
 kom: 785-773-443
e-mail: biuro@broker.rzeszow.pl

 

BROKER Nieruchomości
35-064 Rzeszów,
Tel. 17/ 852 47 67; kom. 601-538-400
biuro@broker.rzeszow.pl, Pośrednik Odpowiedzialny Licencja Nr 2115, zamieszczone informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego

Kredyt hipoteczny, to skomplikowany produkt bankowy, więc jeżeli Państwo  nie mieli dotychczas zbyt wiele do czynienia z kredytami i pożyczkami, to chętnie pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności.
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Bezpłatnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę i doprowadzimy do szczęśliwej i korzystnej finalizacji.

Łukawica – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Lesko, nad rzeką San.

W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa krośnieńskiego.

W 1443 r. - Jan Kmita w sprawie sądowej między Marciszem z Iwonicza a jego stryjenką Jagienką Krzywiecką, żoną Jana Krzywieckiego ręczy za dotrzymanie umowy przez Jagienkę daniem intromisji Marciszowi na wsie Łukawica, Lesko Jankowce i inne położone pod zamkiem Sobień.

W l.1456-1457 r. - Stanisław, Mikołaj i Jan Kmita , bracia niedzielni z Wiśnicza, synowie Mikołaja Kmity z Sobnia pozywają Jana Kmitę z Wiśnicza - kasztela lwowskiego o gwałtowne zajęcie dóbr przypadłych im sorte vulgariter loszem : zamku Sobnia i wsi Łukawica, Lesko, Jankowce

Z Łukawicy pochodził Władysław Potocki, uczestnik powstania styczniowego z roku 1863, uczestnik bitwy pod Radziwiłłowem.

Obecnie oglądać można ruiny, z których rozciąga się widok na dolinę Sanu. Wokół ruin wyodrębniony został na powierzchni 5 h rezerwat przyrody "Góra Sobień". Jest to rezerwat florystyczny z zespołem buczyny karpackiej oraz unikatową roślinnością kserotermiczną (suchorośla) i ciepłolubną mikrofauną. Do zamku prowadzi ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza.

Pasma górskie Bieszczadów zajmują południowo-wschodni kraniec Polski, leżą na pograniczu Ukrainy i Słowacji. Przyjmuje się, że granica Bieszczadów przebiega od przełęczy Łupkowskiej na zachodzie do przełęczy Użockiej na wschodzie, oraz od granicy ze Słowacją na południu do linii kolejowej Zagórz - Krościenko na północy. W części Bieszczadów leżących na terenie Polski wyróżniamy następujące pasma górskie: Pasmo graniczne, które biegnie od przełęczy Łupkowskiej, granicą ze Słowacją po Kremenaros a dalej na wschód po przełęcz Użocką (granica z Ukrainą). Najwyższy szczyt tego pasma to Wielka Rawka - 1307 m n.p.m., Pasmo Wysokiego Działu w skład którego wchodzi pasmo Wołosani (1071 m n.p.m.) i Hryszczatej (997 m n.p.m.), Pasmo Połonin ciągnące się od Smereka (1220 m n.p.m.) przez Połoninę Wetlińską (1253 m n.p.m.) i Caryńską (1297 m n.p.m.) po grupę Tarnicy (1346 m n.p.m.) i Rozsypaniec, gdzie łączy się z pasmem granicznym, Pasmo Łopiennika (1069m n.p.m.) i Durnej (979 m n.p.m.), Pasmo Otrytu na północ od Sanu z najwyższym szczytem Trohańcem (939m n.p.m.).
Z grzbietów Przedgórza Bieszczadzkiego można wspomnieć nieduże pasmo Ostrego (804 m n.p.m.) i długi Wał Żukowa (Holica 762 m n.p.m.).

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt