POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

działki w Bieszczadach na sprzedaż Łukawica,

Numer identyfikacyjny: 1731Opis:

Działki budowlane w Bieszczadach na sprzedaż - Łukawica

W naszej ofercie przedstawiamy Państwu działkę o powierzchni 24 arów położoną w uroczej miejscowości Łukawica w Bieszczadach.

Wjazd na działkę bezpośrednio z gminnej drogi asfaltowej, media na sąsiedniej działce do podciągnięcia, w sąsiedztwie niska zabudowa domków jednorodzinnych.

Cena: 96 000 złotych
 

Kontakt bezpośredni:

Krzysztof Ogonowski
 kom: 785-773-443
e-mail: biuro@broker.rzeszow.pl

 

http://www.broker-rzeszow.pl/nieruchomosci1643_dzialki-bieszczady-24-ary-lukawica-piekne-widoki.html

BROKER Nieruchomości
35-064 Rzeszów, ul. Targowa 2a
Tel. 17/ 852 47 67; kom. 601-538-400
biuro@broker.rzeszow.pl, Pośrednik Odpowiedzialny Licencja Nr 2115, zamieszczone informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego

Kredyt hipoteczny, to skomplikowany produkt bankowy, więc jeżeli Państwo  nie mieli dotychczas zbyt wiele do czynienia z kredytami i pożyczkami, to chętnie pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności.
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Bezpłatnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę i doprowadzimy do szczęśliwej i korzystnej finalizacji.

Między Załużem a miejscowością Łukawica (przy szosie z Leska do Załuża - 8 km), na wzgórzu gęsto porośniętym roślinnością znajdują się ruiny średniowiecznego zamku Sobień. Zamek był murowany, a zbudowany został w XIV wieku, w czasie panowania Kazimierza Wielkiego, co to Polskę zostawił murowaną...

Warownię od Władysława Jagiełły, króla Polski, otrzymała rodzina Kmitów herbu Szreniawa. Rezydował w nim potężny wielmoża Piotr Kmita, zwany Lunakiem. W zamku tym odbyło się wesele Jagiełły z Elżbietą Granowską. Dwukrotnie zdobywana i niszczona przez Węgrów, po ostatnim najeździe w 1512 r. pozostawiona została swojemu losowi, gdyż odbudowa, widać, była nieopłacalna, a Kmitowie przenieśli się do Leska. Ruiny zamku dały w XVIII w. schronienie konfederatom barskim.

Łukawica – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Lesko, nad rzeką San.

W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa krośnieńskiego.

W 1443 r. - Jan Kmita w sprawie sądowej między Marciszem z Iwonicza a jego stryjenką Jagienką Krzywiecką, żoną Jana Krzywieckiego ręczy za dotrzymanie umowy przez Jagienkę daniem intromisji Marciszowi na wsie Łukawica, Lesko Jankowce i inne położone pod zamkiem Sobień.

W l.1456-1457 r. - Stanisław, Mikołaj i Jan Kmita , bracia niedzielni z Wiśnicza, synowie Mikołaja Kmity z Sobnia pozywają Jana Kmitę z Wiśnicza - kasztela lwowskiego o gwałtowne zajęcie dóbr przypadłych im sorte vulgariter loszem : zamku Sobnia i wsi Łukawica, Lesko, Jankowce

Z Łukawicy pochodził Władysław Potocki, uczestnik powstania styczniowego z roku 1863, uczestnik bitwy pod Radziwiłłowem.

Obecnie oglądać można ruiny, z których rozciąga się widok na dolinę Sanu. Wokół ruin wyodrębniony został na powierzchni 5 h rezerwat przyrody "Góra Sobień". Jest to rezerwat florystyczny z zespołem buczyny karpackiej oraz unikatową roślinnością kserotermiczną (suchorośla) i ciepłolubną mikrofauną. Do zamku prowadzi ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza.

 

 

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt