POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

Zduńska Wola mieszkanie plus + wniosek, zapisy, zasady, mieszkania Łódż

Numer identyfikacyjny: 976



Opis:

Zduńska Wola zgłosiła działkę przy ulicy Złotej. Wstępnie została już ona zaakceptowana. Mogą na niej powstać dwa budynki z 80 nowymi mieszkaniami.

Mieszkanie plus zasady wnioski warunki

Umowa przedwstępna sprzedaży jest bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na zawarcie transakcji, gdyż skutecznie zabezpiecza interesy obu stron – kupującego i sprzedającego. Dlatego też należy się do niej przyłożyć i napisać ją w taki sposób, aby nie pozostawiała żadnych wątpliwości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. jak powinna wyglądać umowa przedwstępna

Umowa przedwstępna sprzedaży pozwala kupującemu na zarezerwowanie mieszkanie, a sprzedającemu daje pewność, że nabywca jest gotów do zawarcia transakcji na określonych warunkach. Ściślej rzecz ujmując, umowa przedwstępna jest przyrzeczeniem i deklaracją, że obie strony chcą dojść do porozumienia, które w danym momencie nie jest możliwe, choćby ze względu na brak wystarczających środków ze strony nabywcy.

Co zatem powinna zawierać umowa przedwstępna?

Na wstępie należy oczywiście określić datę i miejsce jej powstania, po czym można wskazać strony umowy, czyli podać wszystkie dane osobowe i adresowe kupującego oraz sprzedającego. Następnie należy zaznaczyć, że jesteśmy prawnym właścicielami sprzedawanego mieszkania, po czym można przejść do jego dokładnej charakterystyki, podając lokalizację, powierzchnię oraz numer księgi wieczystej. Kolejną adnotacją powinna być ustalona przez obie strony wartość mieszkania, za którą kupujący chce ją nabyć.

Forma umowy przedwstępnej

Jeżeli obie strony wyrażają na to zgodę, można umieścić w umowie zapis mówiący o ustalonej karze umownej lub zadatku w przypadku, gdy jedna ze stron nie wywiąże się z jej postanowień. Następnie należy określić formę i sposób, w jaki ma zostać dokonana płatność: czy ma ona się odbywać w ratach, czy też w jednej transzy.

Warto również umieścić w umowie paragraf mówiący o tym, w jakich przypadkach można od niej odstąpić.

Ostatnim elementem, który należy, lecz nie trzeba zawrzeć, jest termin podpisania umowy właściwej. Ostania kwestia, jaka pozostaje do rozstrzygnięcia, to forma umowy przedwstępnej. Może być ona zawarta w dowolnej formie, gdyż żaden przepis dokładnie tego nie określa. Należy jednak pamiętać, że umowa przedwstępna podpisana w formie aktu notarialna ma silniejszą moc prawną niż zwykła umowa i silniej wiąże kupującego ze sprzedającym, sprawiając, że obie strony znajdują się już tylko o krok do podpisania umowy przyrzeczonej.

 

 

 

 

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt