POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

nowe domy Rzeszów Drabinianka szeregówki, nieruchomości rzeszów broker

Numer identyfikacyjny: 852



Opis:

Nowe Domy Rzeszów i okolice - Kliknij TUTAJ !

Nowa inwestycja w Rzeszowie kompleks 10 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, parter plus poddasze użytkowe z garażem w bryle budynku, powierzchnia 121.80 m, działki około 2,50 ara.

Rozkład pomieszczeń:
- parter 68,57m: wiatrołap 4.75m, hol 2.39m, wc 1.36m, kuchnia 9.12m, pokój dzienny 23.39m, schowek 2.91m, kotłownia 8.06m, garaż 16.51m,
- poddasze 53.23m: hol 9.92m, pokój 10.18m, pokój 9.13m, łazienka 6.08m, pokój 10.83m, pokój 7.09m.

Atuty inwestycji:
- wysoka jakość materiałów budowlanych,
- idealna lokalizacja w promieniu 100m, przystanek autobusowy, sklep spożywczy, w pobliżu szkoła podstawowa, restauracja, hotel,
- wjazd na budowę bezpośrednio z asfaltu,
- ładne działki.

DOM PASYWNY, czyli jak zbudować dom bez ogrzewania?
Jeżeli chciałbyś rozpocząć budowę domu, który w przyszłości będzie bardzo tani w utrzymaniu, wówczas warto zastanowić się nad domem pasywnym. Wyjaśniamy, na czym on polega i w jaki sposób konstrukcja domu pasywnego wpływa na koszt zużycia energii.
Ekologia wcale nie jest wyrazem mody lub chęci podążania za nowinkami technologicznymi. To podejście do otaczającego nas świata, które zakłada jak najmniejszą uciążliwość naszej egzystencji dla lokalnego i globalnego ekosystemu.
Dom pasywny = dom przyszłości?
Właśnie takie podejście jest podstawą koncepcji domu pasywnego, która staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Nic zresztą dziwnego. Ceny energii elektrycznej, surowców do ogrzewania domu oraz materiałów budowlanych nieustannie rosną. Należy zatem bardzo świadomie podchodzić do kwestii dysponowania własnymi środkami finansowymi – zarówno podczas budowy domu, jak i w trakcie jego późniejszego użytkowania. Dlatego właśnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybudowanie domu pasywnego.
Na czym polega jego wyjątkowość? Według założeń oraz definicji, dom pasywny to taki, który ma zużyć jak najmniej energii – w idealnym przypadku oddzielny system ogrzewania staje się wręcz zbędny! Generalnie zaś dom musi być tak zaprojektowany, aby roczne zapotrzebowanie na energię nie przekraczało 15 kWh/m2. Czy to możliwe? Owszem. Do wyrównania strat energii mają wystarczyć pasywne źródła energii, takie jak ciepło z głębi ziemi (pompa ciepła), energia słoneczna (panele słoneczne i duże przeszklenia od południa), ciepło wytwarzane przez mieszkańców oraz przez urządzenia działające w domu. Dodatkowe ogrzewanie uzupełniające stosuje się tylko w okresie szczególnie niskiej temperatury (przez dogrzanie powietrza wentylacyjnego).
Dom pasywny w praktyce
O domu pasywnym należy myśleć już na etapie wybierania działki. Zasady mówią, że działka budowlana powinna umożliwiać maksymalne wykorzystanie naturalnych warunków terenowych. Nie może też być zbyt mocno zacieniona. Sam dom zaś powinien być ustawiony tak, aby pomieszczenia dzienne były skierowane w kierunku południowym, by pobierać możliwie najwięcej energii słonecznej. Następnym etapem doboru jest wybór projektu domu. Bryła budynku powinna być prosta i zwarta, z dużymi przeszkleniami od strony południowej. Z kolei od strony północnej trzeba zredukować liczbę okien i drzwi do niezbędnego minimum. Niekiedy można wręcz rozważyć całkowitą rezygnację z okien i drzwi po tej stronie domu.
Ekologia i energooszczędność
Ponadto dom pasywny musi mieć bardzo dobrze ocieplone fundamenty, ściany i dach. Wszystkie okna – trzyszybowe i najlepiej nieotwierane – muszą mieć odpowiednie parametry, dzięki czemu będą wpuszczać do wnętrza więcej energii, niż odbijać. Konstrukcja i wszelkie łączenia w domu muszą być przygotowane niezwykle dokładnie, ponieważ w innym przypadku powstaną mostki termiczne, przez które będzie uciekać ciepło z domu. Należy zrezygnować z takich elementów jak balkon oraz unikać niepotrzebnego dzielenia pomieszczeń, które znacznie trudniej ogrzać.
Kolejnym ważnym punktem jest zastosowanie wentylacji z efektywnym odzyskiwaniem ciepła, czyli rekuperacji, jak również pasywne podgrzewanie wstępne świeżego powietrza, posiadanie energooszczędnego sprzętu AGD, a także – co niezwykle istotne - wykorzystywanie zewnętrznych, odnawialnych źródeł energii do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Stąd właśnie w domach pasywnych często instaluje się kolektory słoneczne i panele solarne.

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt