POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

mieszkania Rzeszów osiedle Projektant, anonse.pl rzeszów

Numer identyfikacyjny: 779Opis:

 

Darmowe Ogłoszenia ANONSE
Darmowe ogłoszenia drobne z całej Polski - gazeta anonse.pl

ANONSE.com Portal Bezpłatnych Ogłoszeń

www.anonse.com/

Rzeszów - ANONSE.com Portal Bezpłatnych Ogłoszeń

 
www.anonse24.pl/strona_v2/onas/kontakt/page/4/
Kategorie:

powody, dla których warto skorzystać z usług biura nieruchomości

Decydując się na zakup, bądź sprzedaż mieszkania, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić  jest to, czy warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości.

Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, trzeba więc mieć świadomość, jakie są plusy korzystania z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Po pierwsze: bezpieczeństwo transakcji.

„W swojej karierze spotkałem się już z bardzo różnymi przypadkami podejmowania bardzo niefortunnych decyzji przez klientów, na przykład podpisywania umów przedwstępnych i wypłacaniem zadatków, a treść umowy była błędnie sformułowana i nie posiadała podstawowych zapisów chroniących interes kupującego. Również często okazuje się, że stan prawny nieruchomości różni się zasadniczo od stanu jaki deklaruje jej właściciel. Gdyby ten klient skorzystał z usług pośrednika oczywiście nie doszłoby do tego typu uchybień.” – mówi Stanisław Wierny, pośrednik z Agencji Nieruchomości Nasz Dom.

Pośrednik – gdyby nie dokonał sprawdzenia stanu prawnego i dopuścił do nieprawidłowego, niekorzystnego dla strony przeniesienia własności, poniósłby konsekwencje a nawet mógłby zostać zmuszony do pokrycia w całości zobowiązań kupującego.

Dodatkowe korzyści to pomoc w znalezieniu wymarzonej nieruchomości wśród dostępnych na miejscu innych ofert nieruchomości, jakie biuro udostępnia. Osoba, która szuka nieruchomości najpierw określa swoje preferencje i wymagania, na ich podstawie pośrednik znajduje wszystkie dostępne na rynku, spełniające kryteria podane przez klienta. Istnieje również możliwość wyszukiwania nieruchomości na zlecenie, pośrednik szuka wtedy nieruchomości, której parametry określi klient.

Patrząc z punktu widzenia kupującego nieruchomości, jedyny minus jaki może dostrzec to dodatkowy koszt, czyli wynagrodzenie pośrednika, jakie trzeba zapłacić jeśli transakcja dojdzie do skutku. Przyjęło się bowiem, że wynagrodzenie jest należne pośrednikowi tylko w przypadku doprowadzenia do zawarcia transakcji.

Z drugiej strony właściciel sprzedając nieruchomość na własną rękę musi liczyć się z kosztami ogłaszania swojej oferty. Zlecając to zadanie pośrednikowi przerzuca wydatki na niego i nawet jeżeli ten danej nieruchomości nie sprzeda, ponosi wszystkie dodatkowe koszty reklamowe. Ponadto osoba, umieszczająca ogłoszenia prywatnie ma ograniczone możliwości, bo może skorzystać jedynie z pośrednictwa gazet i Internetu.

Duże znaczenie ma również bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje sprzedającemu. Ma on pewność, że nie trafi do niego przypadkowa osoba z ulicy, ale osoba już wcześniej zweryfikowana w biurze nieruchomości – spisana z dowodu osobistego. Właściciele nieruchomości często mają nieuregulowane kwestie prawne związane z własnością.

W każdym przypadku osoba taka zostaje kompleksowo poinformowana o etapach postępowania w celu uregulowania kwestii prawnej własności, jak również otrzymuje fachową pomoc i poradę ze strony pośrednika. Pośrednik sporządza również umowę przedwstępną, jeżeli zajdzie taka konieczność (niejednokrotnie zakup nieruchomości jest kredytowany i taka umowa jest wymagana).

Pośrednik skompletuje wszelkie dokumenty do umowy warunkowej bądź przenoszącej własność, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na sporządzenie umowy notarialnej. Sprzedający oszczędza zarówno czas jak i koszty, ponadto może zlecić oględziny nieruchomości oddając do niej klucze, jak również zlecając negocjacje ceny pośrednikowi - koszty dojazdu do pokazywanej nieruchomości pośrednik pokrywa w ramach prowizji, którą pobiera w momencie sprzedaży. Tym sposobem osoba sprzedająca często przyjeżdża tylko na czas zawarcia wcześniej przygotowanej umowy notarialnej.

Po czym odróżnić dobre biuro nieruchomości od „niekoniecznie dobrego”?

Klient wybierając biuro pośrednictwa powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy pośrednik posiada licencję. Okazania takiej licencji należy zażądać odwiedzając po raz pierwszy biuro nieruchomości. Zdarzały się niestety przypadki, kiedy niektórzy tzw. pośrednicy nie dysponowali taką licencją. Co więcej prowadzenie działalności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami bez licencji, jest niezgodne z obowiązującym prawem.

Drugą ważną rzeczą jest sprawdzenie, czy pośrednik posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej oraz czy biuro stosuje Kartę Praw Klienta, gwarantującą dodatkowe przywileje (nie każde biuro nieruchomości taka kartę stosuje). Karta ta jest świadectwem wysokiej jakości świadczonych usług przez wykształconą i kompetentną kadrę pracowniczą.

Czy z biurem nieruchomości warto zawierać umowy na wyłączność?

Umowa na wyłączność jest bardziej korzystna dla klienta niż umowa otwarta (bez wyłączności), gdyż jest bardziej skuteczna. Tylko pozornie w przypadku umów otwartych, właściciel ma większe możliwości, zlecając sprzedaż nieruchomości kilku biurom oraz próbując sprzedać nieruchomość na własną rękę. Wydawać by się mogło, że jest to bardziej opłacalne, gdyż jeśli sam znajdzie nabywcę, to nie płaci pośrednikowi. Ponadto zgłaszając ofertę do kilku biur, wydaje się, że jest większa szansa znalezienia potencjalnego nabywcy. Takie myślenie jest jednak błędne.

Biura nieruchomości przy umowie bez wyłączności ograniczają reklamę takiej nieruchomości. Ograniczenia te wynikają z braku pewności czy poniesione koszty wrócą się w postaci wynagrodzenia pobieranego dopiero przy sprzedaży. Stąd też najczęściej pojawia się tylko krótkie ogłoszenie w prasie lokalnej lub Internecie, bez możliwości umieszczania zdjęcia ze szczegółowym opisem i lokalizacją nieruchomości. Co więcej osoba chcąca obejrzeć nieruchomość, której sprzedaż prowadzona jest na zasadzie umowy otwartej musi pisemnie potwierdzić odbiór oferty co wiąże się każdorazowo z koniecznością wizyty w biurze pośrednika.

Umowa na wyłączność daje szereg wymiernych możliwości, między innymi: pośrednik może taką i tylko taką ofertę umieścić w bazach MLS (bezpośrednia wymiana ofert) i wtedy dostęp do tej oferty mają wszyscy pośrednicy, uczestnicy w tych systemach - setki pośredników w całym kraju. Oferta ta reklamowana jest z pełną galerią zdjęć i szczegółowym opisem, niejednokrotnie z dokładną lokalizacją. Ogłoszenie trafia do całej prasy branżowej, czyli tej, w której faktycznie szuka się „dobrych ofert”, jak również na praktycznie wszystkie branżowe portale internetowe w całej Polsce i za granicą. Pośrednik może również prezentować ofertę organizując tak zwane „dni otwarte”, gdzie każdy może obejrzeć ogłoszenie bez konieczności wizyty w biurze pośrednika. Ponadto praktykuje się umieszczanie banerów i tablic reklamowych na elewacji nieruchomości, efektem czego jest zdecydowanie większa skuteczność sprzedaży, zwłaszcza jeżeli nieruchomość położona jest w miejscu o dużym nasileniu ruchu. Dlatego zanim podejmie się decyzję jaki rodzaj umowy z biurem nieruchomości podpisać warto wziąć pod uwagę wszystkie możliwości jakie wiążą się z umową w formie wyłączności by wybór był najlepszy i zgodny z oczekiwaniami klienta.

Anonse.tv - Poznań

anonse.tv/

Anonse-Lublin.pl - darmowe ogłoszenia w Lublinie i okolicy ...

www.anonse-lublin.pl/

Anonse-Kielce.com.pl - darmowe ogłoszenia w Kielcach i okolicy

Anonse - Krosno - Krosno24.pl - Krośnieński Portal Internetowy

Anonse-Bydgoszcz.pl - darmowe ogłoszenia w Bydgoszczy i okolicy

 

super nowości nowiny24 podkarpackie

warszawa mieszkania sprzedaż wynajem

kraków mieszkania sprzedaż wynajem

poznań mieszkania sprzedaż wynajem

tanie mieszkania w rzeszowie

mieszkania rzeszów osiedle developres

książka telefoniczna rzeszów podkarpackie

otodom gratka domiporta rzeszeszowiak ogłoszenia nieruchomości

darmowe programy antywirusowe avast

oferty deweloperów nowe mieszkania rzeszów

telefon super radio taxi rzeszów lotnisko jasionka

radio zet rmf fm eska wawa rzeszów złote przeboje

umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania

pogoda długoterminowa tvn meteo

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:
Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt