POLUB OFERTĘ NA FACBOOKU:
Lokalizacja:

domy sprzedaż Strażów, dom

Numer identyfikacyjny: 477



Opis:

Dom wolnostojący o powierzchni 137.50m, niepodpiwniczony, parter + poddasze mieszkalne, budowany w Strażowie, posadowiony na działce 10 ar, stan surowy zamknięty, ściany wyprowadzone, podłogi przygotowane do robót końcowych, grzejniki, piec dwu-funkcyjny, okna PCV, drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne, wszystkie media w budynku, działka ogrodzona.
Parter 78.10m: hol (5.40m), kuchnia (9m), salon z jadalnią (27.10m), pokój (12.90m), ubikacja (4.10m), schowek (2.90m), pomieszczenie gospodarcze (7.10m). Poddasze 59.40m (po podłodze 79m): hol (7.10m), pokój (11.90m), pokój (13.70m), sypialnia (19.91m), łazienka (9.50m).
Wnęka wejściowa, wsparta na delikatnej kolumnie, doskonale podkreśla wyjątkowy charakter domu.
Dzięki dużej powierzchni okiennej każdy pokój jest widny i dobrze naświetlony. Budynek w trakcie realizacje, planowane zakończenie robót budowlanych lipiec 2013 r. Atrakcyjna lokalizacja, dojazd ulicą asfaltową , oddaloną od głównej drogi, cisza, spokój, sąsiedztwo nowych domów.

Duży wybór Domów Rzeszów i Okolice podkarpackie sprzedaż wynajem KLIKNIJ Tutaj

 

 

Można postawić dom w ciągu kwartału. Co jednak zrobić, aby taniej nie wyszło na koniec drożej, a inwestor nie oszalał, pilnując ekip wykonawczych. Jak nie ulec murarskiej fantazji i nie powielać błędów sąsiadów

Wiele osób wybiera projekt domu, szuka działki i ma nadzieję, że za pół roku zamieszka w wymarzonym domu. Czy to możliwe?

Nie wystarczy kupić ziemię i wybrać projekt domu, aby na drugi dzień rozpocząć prace na budowie. Same formalności związane z adaptacją projektu typowego mogą trwać kilka tygodni, potem miesiąc czeka się na pozwolenie na budowę i dopiero po jego uprawomocnieniu się, po 14 dniach, można rozpocząć budowę domu. To, ile będzie ona trwała, zależeć będzie głównie od technologii budowy.

W przypadku technologii prefabrykowanej (drewnianej, stalowej lub betonowej) – pół roku jest realnym terminem realizacji. W przypadku technologii tradycyjnych – murowych – będzie to raczej trudne. Jeśli zaś chcemy wybudować szybko – zdecydowanie należy rozważyć prefabrykację.

Jakie pułapki czekają na marzących o własnym domu, a niemających pojęcia o budowaniu?

Budowa domu to wymagający proces. Aby przebiegała sprawnie, trzeba znać obowiązujące przepisy, normy budowlane, dostępne technologie, proces wykonawczy etc. Prowadzenie inwestycji wymaga też zaangażowania czasowego – w technologii tradycyjnej pochłania zwykle 12 – 18 miesięcy. To wystarczająco długo, aby przyszło zniechęcenie i zmęczenie. Dodatkową trudnością jest wielość decyzji, które trzeba podejmować każdego dnia. Stąd pewnie tak wiele opinii inwestorów budujących swój pierwszy dom, że postawienie następnego oddaliby w ręce profesjonalistów.

Inwestorzy bez doświadczenia często nie wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę. Starają się dużo czytać, rozmawiać, podglądać rozwiązania sąsiadów. Nie zawsze to najlepsza droga, gdyż łatwo wtedy – zamiast czerpać z cudzych doświadczeń – powielać cudze błędy. Najbardziej popularnym jest podnoszenie ścianki kolankowej. Budowlańcy twierdzą najczęściej, że inwestor zyska dodatkowe metry powierzchni użytkowej, nie dodając już, że straci kontakt wzrokowy z otoczeniem, a poddasze doświetlone z góry nie będzie już tak komfortowe w użytkowaniu, jak mogłoby być.

Kolejnym przykładem typowej pułapki, w którą wpadają niedoświadczeni inwestorzy, jest częsty brak koordynacji dostaw materiałów z rzeczywistym postępem robót. Zbyt wczesne pojawienie się np. dachówek potrzebnych dopiero na kolejnym etapie prac kończy się zwykle zniszczeniem części materiału, co skutkuje niepotrzebnymi kosztami.

Wielu inwestorów po budowie przyznaje, że najtrudniej było im przewidzieć, iż w konkretnym momencie należało sprawdzić jakość wykonanych robót, np. izolacji fundamentów, gdyż kolejne etapy prac „przykrywały" poprzednie, nie dając już szansy na ich weryfikację.

Jak mądrze wybierać projekt domu? Jakie są wady i zalety projektów gotowych?

Najważniejsze kryteria wyboru projektu domu dotyczą wymiarów budynku (należy sprawdzić, czy dom zmieści się na posiadanej działce) oraz jego powierzchni użytkowej i liczby kondygnacji. Kolejno warto zastanowić się nad funkcjonalnością domu, wygodnym rozmieszczeniem pomieszczeń i ich prawidłowym usytuowaniem względem stron świata (np. kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, łazienki mogą znajdować się od strony mniej nasłonecznionej – północnej i wschodniej).

Zawsze należy oceniać projekt domu w dłuższej perspektywie czasu i dopasować go do potrzeb rodziny – inaczej planować będą rodziny z małymi dziećmi, inaczej małżeństwa budujące na emeryturę.

Niezależnie od tego, kto wybiera, wybór nie jest łatwy w tej chwili. Wynika to głównie z ogromnej liczby projektów dostępnych na polskim rynku. Wśród co najmniej kilkunastu tysięcy propozycji trudno wyłuskać wymarzony projekt.

Pamiętajmy, że często domu z katalogu nie da się wybudować bez przystosowania do warunków miejscowych, bez adaptacji do naszych potrzeb. Zapytajmy więc przed decyzją o kupnie, jak kosztowne będzie naniesienie zmian do dokumentacji. Zasada jest taka: im poważniejsza zmiana, tym więcej kosztuje.

Jesteś zainteresowany ofertą lub masz pytanie skorzystaj z formularza kontaktowego:
Imię i nazwisko: *

Telefont kontaktowy: *

Adres e-mail: *

Zabezpieczenie:
Captcha

* pole obowiązkowe
Treść zapytania: *

Oferta:
Typ:
Region:
Miasto/Fraza:
Rynek:
Pow. [a/m2]:
-
Cena:
-
lub
Numer oferty:




Agencja Nieruchomości Broker
Adres Biura: ul. Rejtana 53A/201
335-326 Rzeszów
Budynek "RESPAN", II piętro, lok.
nr. 201
Tel: 17 852 47 67
Tel: 17 230 59 59
Tel. kom.: 601 538 400
Email:
biuro@broker.rzeszow.pl
Strona Główna | O nas | Kredyty | Kontakt